Бела Шабо: «Ми повинні знати стан свої ґрунтів, щоб правильно підібрати добрива та норми внесення»

«Horizont 98 Kft.» (ltd) – постачальник послуг для фермерського кооперативу. Загальний розмір ділянки становить близько 3500 га. Вони консультують та доставляють посівні матеріали в цей фермерський кооператив. Фермери найчастіше вирощують кукурудзу, пшеницю, ячмінь, тритикале, соняшник, ріпак та люцерну. «Horizont 98» використовує послуги від AgroCares для того, щоб надати інформацію фермерам кооперативу щодо поживних речовин у їхніх ґрунтах та правильного підбору добрив. Розуміння родючості ґрунтів та застосування належного поживного середовища є важливим для сталого сільського господарства, зазначає Бела Шабо, молодший спеціаліст із захисту рослин. Швидкий, надійний та зручний доступ до цієї інформації був неможливим до того, як він почав користуватися сканером від AgroCares.

Збереження наших ґрунтів для наступного покоління

Бела Шабо: «Ми залежимо від наших ґрунтів, які необхідні для того, щоб в подальшому вирощувати сільськогосподарські культури. Управляти станом родючості ґрунту достатньо складно, а от завдати шкоди дуже просто. Відновлення ґрунтів – надзвичайно комплексний процес, тому необхідне запобігання деградації ґрунту шляхом постійного моніторингу рівня поживних речовин. Якщо ми хочемо, щоб наступні покоління мали змогу вирощувати культури на цих ґрунтах, нам потрібно подбати про їх збереження. Крім того, висока якість ґрунту призводить до збільшення врожайності та прибутковості, тому існує також економічний стимул для збереження ґрунтів».

Щорічні аналізи ґрунту – це необхідність

«Horizont 98» завжди шукає нововведення, які можуть покращити їхні послуги. Для цієї компаніїправильне внесення поживних речовин завжди було одним з наріжних каменів у вирощуванні культур. Бела Шабо-молодший, фахівець із захисту рослин: «Правильне внесення поживних речовин призведе не лише до високого врожаю на кінець року; неправильне внесення може спровокувати процеси на полях, для виправлення яких може знадобитися багато років. Тому професійне застосування можливе лише в тому випадку, якщо ви проводите аналіз ґрунту щороку».

Розрахунок норм внесення, який заснований на фактах

До того як «Horizont 98» придбали сканер від AgroCares, ґрунти фермерів аналізувалися лише раз на п’ять років (обов’язковий аналіз ґрунтів) у стандартній агрохімічній лабораторії. Тому норми внесення розраховувались, враховуючи особистий досвід та уподобання, а не професійно, базуючись на фактах. Коли Бела Шабо почув про сканер від AgroCares під час професійного навчального курсу, він був одразу заінтригований можливістю швидко, надійно та просто проводити тестування ґрунту.

Простий у використанні сканер від AgroCares і надійні результати

«Horizont 98» – один з перших клієнтів в Угорщині, який  почав користувався сканером від AgroCares, і був задоволений тим, як працює обладнання та додаток SoilCares Manager. Вимірювання поживних речовин та значень у звітах відповідали тестам, зробленим раніше, а також тому, що ми припускали. Крім того, коли ми повторювали тести, результати були достовірними, тому ми були задоволені цими надійними результатами. Процедура проведення аналізу ґрунту не була складною і займала близько 10 хвилин. Бела Шабо: «Ми виявили, що швидкість сканера та додатку залежить від мобільного пристрою, який ми використовували зі сканером. Коли ми перейшли з планшета Sony Xperia Z4 на смартфон Huawei P10, ми отримали результати значно швидше».

Сканер показав очікуваний результат: швидке, просте та надійне тестування ґрунту. Це дає змогу набагато швидше обчислити кількість добрив, необхідних для наших полів на основі реальних вимірювань.

Можливості для фермерів та консультантів

Бела Шабо: «Сканер від AgroCares є унікальним у своєму роді портативним пристроєм з дуже простим у використанні додатком, який дасть вам доступні, швидкі та надійні вимірювання параметрів ґрунту. За допомогою цих результатів легко обчислити фактичні потреби в поживних речовинах, то ж можна застосовувати правильні добрива в потрібних дозах. Це заощадить витрати, збільшить урожай і призведе до стійкого управління нашими ґрунтами для того, щоб наступні покоління ще могли господарювати на цих ґрунтах».