Компанія «PPH Stampol» займається продажем добрив та надає агроконсультації. Щоб підвищити рівень якості послуг, компанія вирішила придбати сканер для аналізу ґрунту від AgroCares. Читайте далі, чому було обрано саме цю технологію та через що з’явилася необхідність проводити аналіз ґрунтів для клієнтів.

Більше 30 років досвіду у сфері дистрибуції добрив
Компанія «Stampol» продає добрива фермерам у всіх регіонах Польщі вже понад 30 років. Це один із лідерів дистрибуції в країні. Компанія працює як з невеликими господарствами площею 7-8 га, так і з більшими, що обробляють понад 300 га.  Головний офіс компанії знаходиться в Ополі-Любельскому, проте вони працюють у всіх регіонах Польщі. «Stampol» приділяє багато уваги якості послуг, які пропонують  клієнтам. Для того, щоб якнайкраще надавати рекомендації, компанія вирішила придбати сканер від AgroCaresта доповнити своє портфоліо послугами аналізу ґрунту.

Підвищення якості послуг завдяки сканеру від AgroCares
Славомир Копеч, агроконсультант в «Stampol»: «Ми завжди шукаємо різні інноваційні послуги, які можуть ще більше допомогти нашим фермерам. Оскільки ми є дистриб’юторами багатьох продуктів різних компаній, то  зазвичай це компанії-виробники добрив, засобів захисту рослин. Тому сканер є ідеальним приладом, що допоможе фермерам, які працюють з нами.  Завдяки сканеру наші агроконсультанти мають змогу дізнатися стан родючості ґрунту на полях фермерів ще під час першого візиту. Саме завдяки результату сканування консультанти миттєво бачать основні процеси, які відбуваються в ґрунті, а тому вони можуть надати доцільні рекомендації та якісні послуги».

Важлива інформація про стан родючості ґрунту
Славомир Копеч: «Інформація, яку можна отримати, застосовуючи Сканер, надзвичайно корисна. Окрім вмісту елементів, Сканер надає інформацію про вміст глини у ґрунті, що є важливим для нас, тому що у нашому регіоні він досить різний. Такі дані також допомагають мені зрозуміти вміст калію в ґрунті. Як відомо, чим вища фракція глини в ґрунті, тим більше абсорбується і, отже, є недоступною для рослин.

Сканер також надає інформацію про ємність катіонного обміну ґрунту (CEC). Для мене це важливо, оскільки дає багато важливої інформації про суму катіонів кальцію, магнію та калію, які є визначальним фактором родючості та якості відсканованого ґрунту. Для мене як агроконсультанта це дуже цінна інформація. Однак у Польщі є лише кілька лабораторій, які пропонують тестуванняCEC. Можливість швидко зробити це за допомогою сканера – велика перевага для нас».

Швидкий аналіз ґрунту на місці
Сканер – це інноваційний інструмент, який базується на спектроскопії та приєднанні до бази даних ґрунтів AgroCares для надання інформації про відскановану пробу ґрунту. Цей метод ґрунтового тестування дає можливість отримати показники ґрунтових досліджень протягом 10 хвилин. Швидкість отримання результатів є великою перевагою не тільки для компанії «Stampol», але і для їхніх клієнтів. Славомир Копеч: «Фермери у захваті від сканера. Більшість із них звикли тижнями чекати результатів аналізу ґрунту. Отже, той факт, що ми отримуємо звіт одразу, є, звичайно, великою перевагою. Коли я кажу їм, що результати будуть доступні відразу на місці, вони завжди дивуються».

Моніторинг стану родючості ґрунту цілий рік
Сканер швидкий і простий у використанні; це дає змогу фермерам та агроконсультантам робити аналіз упродовж усього року. Славомир Копеч: «Раніше аналіз ґрунту проводився переважно до сезону перед внесенням добрив. Наразі технологія AgroCares дозволяє проводити цілорічну перевірку стану ґрунту».

Завоювання лояльних клієнтів протягом багатьох років
Коли в минулому році «Stampol» почав пропонувати послуги аналіз ґрунту зі сканером, вони робили 2-3 тести для одного фермера. Славомир Копеч: «Цього року фермери повертаються і хочуть провести ще тестування на своїх полях. Це найкращий доказ того, що пристрій працює ефективно».

Спрощення продажу добрив
Використання сканера дозволило «Stampol» упорядкувати процес продажу добрив. Наразі агроконсультанти можуть вибирати добрива на основі фактичних даних та допомагати фермерам набагато швидше здійснювати закупівлю. Славомир Копеч: «Відомо, що аналіз ґрунту сам по собі без належних знань не дуже корисний, оскільки фермери не знають, що робити з отриманими даними. Для мене ця інформація є дуже важливою. На її основі я знаю стан ґрунту мого клієнта і можу сам обрати добрива, знаючи конкретні потреби ґрунту. Фермери, які не мають знань, можуть скористатися новою програмою SoilCares Adviser, яка визначає потреби в поживних речовинах ґрунту».