Спробуємо розібратися у заплутаній термінології сучасного сільського господарства

Від безпілотників до супутникових знімків та сенсорної технології –  сільськогосподарська галузь змінюється у надзвичайно швидкому темпі. Технологічні інновації трансформують спосіб ведення сільського господарства, а модернізація та використання цифрових технологій спричинили появу нових концепцій, таких як точне землеробство, цифрове землеробство та розумне землеробство. Часто ці терміни використовують як взаємозамінні, хоча вони мають суттєву різницю в значенні. У цій статті ми пояснимо, чому не варто плутати ці поняття та надамо визначення з різних джерел, щоб допомогти вам розібратися в термінології сучасного землеробства.

Точне землеробство чи точне сільське господарство?

Точне землеробство та точне сільське господарство загалом прирівнюються до синонімів. Проте термін «точне сільське господарство» (переклад з англійської «precision agriculture») використовується значно ширше. У звіті 2016 року про те, що великі дані стануть революцією для глобального продовольчого ланцюга, McKinsey & Company визначає точне сільське господарство як “технологічний підхід до управління землеробством, який передбачає спостереження, вимірювання та аналіз потреб окремих полів та сільськогосподарських культур”.Згідно з McKinsey, розвиток точного сільського господарства формується двома тенденціями: “Великі дані та можливості розширеної аналітики, з одного боку, і робототехніка: повітряні знімки, датчики, комплексні місцеві прогнози погоди – з іншого”. Повний звіт читайте тут.

Розумне землеробство  – це застосування інформаційних та дата-технологій для оптимізації складних систем землеробства. На відміну від точного сільського господарства, фокус розумного землеробства не на точному вимірюванні або визначенні відмінностей у полі. Основна увага зосереджена на доступі до даних та застосуванні цих даних: як з розумом використати зібрану інформацію. smart farming

Розумне землеробство передбачає збір даних не лише з окремих пристроїв, а й збір інформації про усі операції фермерського господарства. Фермери можуть використовувати мобільні пристрої, такі як смартфони та планшети, для доступу в режимі реального часу до даних про стан ґрунту та рослин, місцевості, клімату, погоди, використаних ресурсів, робочої сили, затрат тощо. У результаті фермери мають інформацію, необхідну для того, щоб приймати обґрунтовані рішення на основі конкретних даних, а не інтуїції. Детальніше про розумне землеробство читайте в цьому звіті.

Цифрове землеробство
Суть цифрового землеробства полягає у створенні цінності з отриманих даних. Цифрове господарство означає вихід за межі простої присутності та доступності даних, а також використання даних, із застосуванням штучного інтелекту для того, щоб отримати змістовну додаткову інформацію. (Джерело: Digital Farming: what does it really mean?)

Цифрове землеробство інтегрує обидві концепції – точне та розумне землеробство. Згідно з доповіддю DLG (Німецьке сільськогосподарське товариство), цифрове землеробство розуміють як «послідовне застосування методів точного та розумного землеробства, внутрішніх та зовнішніх взаємозв’язків господарства, а також використання як веб-платформ, що містять дані, так і аналізу Великих Даних ”. Дізнайся більше про це з повному документу тут.

Як технології від AgroCares пов’язані з цим питанням?
Сканер AgroCares дозволив аналізувати ґрунт та корми швидше та простіше. Це дає можливість фермерам й агроконсультантам аналізувати зразки ґрунту, отримувати більше даних та оптимізувати стратегію внесення добрив. Що стосується кормів, то NutriOpt On-site Adviser дозволяє отримати інформацію про корми та рекомендації для того, щоб оптимізувати харчування тварин. Мобільні програми, які працюють у поєднанні зі сканером, надають не лише дані, а й рекомендації щодо розумного використання цих даних. Це означає, що сканер – розумний інструмент для ведення сільського господарства, який генерує корисні дані. Фермери отримують доступ до інформації про ґрунт / корм у режимі реального часу завдяки пристрою та мобільному додатку. Ця інформація дає можливість приймати обґрунтовані рішення щодо застосування добрив чи харчування тварин.

Хочете дізнатися більше про цифрове землеробство, приєднуйтесь до нашого майстер-класу 9 жовтня