AgroCares приєднуються до програми WEPAL

В компанії AgroCares ми розробляємо інноваційні рішення для діагностики ґрунту, які в корені змінюють концепцію класичних лабораторних досліджень та дозволяють швидко та зручно отримувати важливі дані про стан родючості ґрунту.

Наша команда складається з досвідчені ґрунтознавців, дослідники в області сенсорних технологій, досвідчених агрономів, IT-спеціалістів та аналітиків даних. Разом ми розробляємо та надаємо рішення, що висвітлюють вичерпну інформацію про стан ґрунту з багаточисельних точок поля та дозволяють оцифрувати та автоматизувати сільськогосподарські практики у різних куточках світу.

Оскільки AgroCares випускає нові інноваційні рішення для тестування ґрунту, завжди виникає багато питань відносно точності та якості технології. В AgroCares, ми притримуємось багатьом процедурам та протоколам, щоб гарантувати якість вимірювань для кінцевого споживача.

В цій статті ми хочемо розповісти про один з аспектів контролю якості аналітичних розрахунків, який використовує компанія AgroCares задля отримання надійних та відповідно точних даних –  участі в незалежній системі тестування рівня кваліфікації – WEPAL (Wageningen Evaluating Programmes for Analytical Laboratories – програма оцінки роботи аналітичних лабораторій).


Що  таке WEPAL?

WEPAL – це алгоритм кваліфікаційного тестування (КТ), яка оцінює ефективність роботи лабораторії методом порівняння лабораторних досліджень з результатами інших лабораторій, шляхом повторюваного аналізу одного і того ж гомогенного зразку (зазвичай чотири рази на рік). WEPAL є провідним світовим організатором програм кваліфікаційних випробувань на рослинах, ґрунті, седиментів та органічних відходів. Понад 500 учасників використовують різноманітні програми КТ по всьому світі. В теперішній час все більше лабораторій приєднується до WEPAL, так як ця система контрою рекомендована акредитованим лабораторіям для підтвердження їх кваліфікації. В деяких країнах участь лабораторій в програмі незалежних лабораторних оцінок є обов’язковою.

Як це працює?

Зазвичай учасники програми WEPAL отримують попередньо опрацьований гомогенний зразок без попередньої інформації про його склад. Всі учасники повідомляють про параметри, що їх цікавлять, та проводять аналіз ґрунту згідно стандартним лабораторним процедурам. Після того як учасники подають всі результати, WEPAL оголошує кінцеві результати, що відображають результати, які надали всі лабораторії-учасники, використані ними методи та статистичні звіти.

Оскільки AgroCares бере участь у програмі WEPAL, AgroCares  дотримується тої самої процедури для забезпечення якості та регулярно проводить незалежну оцінку показників еталонної лабораторії “Золотий Стандарт” (GSL). GSL є високоякісною аналітичною еталонною лабораторією компанії AgroCares, що використовується для створення глобальної бази даних ґрунтів для своїх спектроскопічних приладів та є учасником WEPAL с 2013 року.

З січня 2020 року наші спектральні рішення для тестування ґрунту також проходять перевірку якості по програмі WEPAL.

Сканер AgroCares та компактна лабораторія Lab-in-a-Box доєдналися до програми  WEPAL

Технології AgroCares Scanner і Lab-in-a-Box є першими спектральними лабораторіями, що доєдналися до системи перевірки кваліфікації WEPAL.

Рішення на основі NIR-сканера “AgroCares” розпочало свою кваліфікацію з pH та органічного вуглецю і поступово будуть додані інші параметри, які вимірює портативний прилад. Для рішення Lab-in-a-Box на основі MIR-XRF кваліфікуються з даними про всі макро- і мікроелементи, які також визначаються лабораторією “Золотий стандарт” компанії AgroCare.

AgroCares є першопроходьцем з впровадження спектральних рішень для тестування ґрунту на основі баз даних. За участі сканера і Lab-in-a-Box в програмі WEPAL спектроскопія ґрунту стала на крок ближче до того, щоб бути прийнятою у якості надійної альтернативи для швидкого, доступного тестування ґрунту. Ми маємо наміри відійти від моделювання та оцінити точність нашої технології на  основі повторюваності досліджень і відхилення від «істинного значення».

Віднині наша продуктивність буде оцінюватись на основі комплексної програми лабораторної оцінки, що використовується іншими аналітичними лабораторіями.

Бажаєте дізнатись більше про рішення Lab-in-a-Box, сканера та їх можливості? Будь ласка, ознайомтесь з нашою сторінкою продуктів або зв’яжіться з нами для отримання більш детальної інформації за електронною поштою  agrocares@drone.ua.