П’ять причин необхідності зробити аналіз ґрунту

Ви знаєте, що близько 60 відсотків врожайності залежить від родючості ґрунту? Саме тому ґрунт є дуже цінним ресурсом до якого ми маємо ставитись дбайливо. Для цього необхідно регулярно проводити тестування. Ви хочете дізнатися більше про важливість аналізу ґрунту? AgroCares розповість вам про 5 причин, чому це необхідно зробити.

1) Фермери мають знати актуальний стан ґрунту та як його покращити

Родючість ґрунту визначається хімічними, фізичними та біологічними властивостями. Такі властивості як текстура ґрунту, колір чи структура можуть бути виявлені візуально. Тим не менше таким способом ви навряд чи зможете визначити хімічні властивості ґрунту, саме тому він потребує аналізу. Тестування ґрунтів використовується для визначення складу поживних речовин та рівня кислотності. Володіючи цією інформацією, ви маєте можливість встановити точну кількість та тип добрив, що необхідно внести для покращення вашого ґрунту. Адже родючий ґрунт є запорукою росту здорових культур.

2) Фермери можуть зменшити кількість внесених добрив

Щоб не викидати дарма кошти, варто знати точний тип та кількість добрив, які необхідні вашому ґрунту. До того ж, кількість поживних речовин, таких як фосфор чи калій, що входять до складу неорганічних добрив – обмежена. Оскільки ці поживні речовини є невідновними, ми маємо бути обережними з внесенням, аби уникнути можливої нестачі мінеральних добрив у майбутньому.

3) Завдяки аналізу ґрунту фермери можуть уникнути надмірного внесення добрив

Внесення добрив без визначення актуального вмісту поживних речовин для вашого ґрунту може призвести до його перенасиченості. Аналіз вашого ґрунту та отримані рекомендації допоможуть запобігти внесенню невідповідної кількості добрив та уникнути екологічної шкоди. Внесення надмірної кількості добрив може призвести до вилуження поживних речовин, забруднення води та безповоротної шкоди для водних екосистем. Простий аналіз ґрунту може запобігти цьому ефекту. До того ж, надмірне використання добрив є шкідливим не лише для навколишнього середовища, а й для культур, оскільки добрива можуть їх просто спалити.

4) Фермери можуть запобігти деградації ґрунту

Щороку близько 24 мільярдів тонн родючого ґрунту втрачається через ерозію, що є наслідком незбалансованого управління родючістю ґрунтів. Більш того, деградація ґрунту напряму впливає на здоров’я та життя приблизно 1,5 мільярда людей. Відновити ґрунт досить складно, дорого та займає велику кількість часу. Саме тому правильне управління ґрунтом за допомогою аналізу є більш ефективним та фінансово вигідним.

5) Фермери, що мають у володінні родючі землі, можуть доєднатися до подолання світової продовольчої проблеми

Зараз наші вимоги до ґрунту набагато вищі, ніж раніше. Ми потребуємо родючі землі для того, щоб подолати глобальну продовольчу проблему, що спричинена ростом населення планети. Покрашення стану родючості ґрунту – це приріст врожайності культур у всьому світі, які потенційно можуть знизити рівень продовольчої нестачі. Це стане рушієм для підвищення рівня життя для мільйонів людей, особливо в країнах, що розвиваються. Аналіз ґрунту – перший крок до управління родючістю, завдяки якому можна отримати важливу інформацію та покращити стан ґрунту. Адже родючість є ключем до врожайності!